Tradiční whisky Jack Daniels patří mezi stálice mainstreamové scény. Samotnou ji nepiju, ale například v mixu s nápojem Coca-Cola, resp. v Jack & Coke, je více než dobrý. Dnes se nicméně podíváme na mladšího sourozence, Jack Daniels Honey, do které je přidáván včelí med pro zjemnění chuti. Před pár dny jsem měl možnost po 3 letech znovu ochutnat na firemní akci (ano, tyhle věci si pamatuju, ale nákup do obchodu zapomenu ihned po přečtení).

Pro whisky z Tennessee mám celkem slabost, jelikož jsem tam byl na univerzitní stáži a v místních alkohol shopech hrál Jack Daniels hlavní roli. Přídavek medu do whisky má něco do sebe, některé whisky mají hodně ostrou chuť, a právě med tuto ostrost dokáže krásně stáhnout, jinak tomu není ani u Jack Daniels Honey.

USA

MIX

300-500 Kč

VHODNÉ NA DÁREK

agsdix-null

Whisky likér

%

CELKOVÉ HODNOCENÍ

JACK DANIELS HONEY – PROČ MED VE WHISKY?

Nelze říct, že každý fanoušek klasické whisky si oblíbí i „říznutí“ nápoje nezvyklou ingredicencí. Věřím, že v jakékoliv restauraci si dnes Jacka můžete objednat, od roku 2011, také ve verzi s medem. Proč se do whisky přidává med? Jaká je historie nápoje? Pravdou je, že se dostáváme do kategorie whisky likéru, jelikož Jack Daniels Honey mezi klasické whisky „nepatří“. 

Mezi medem či jinak ochucené whisky, u nichž mix dopadl dobře, jednoznačně Jack Daniels Honey patří. Pokud si, ale myslíte, že med se přidává rovnou do whisky? Hmm.. Tak jednoduché to není. Přísada není med, ale abychom byli přesnější, medový likér, který se vyrábí přímo v Jack Daniels destilérce. Cílem bylo vytvořit jemný, hladký a sladký nápoj. Jelikož jsem dělal v nápojích cca 5 let, tak zde vidím čistě business důvod v tom, rozšířit uživatelskou skupinu zákazníků, blíže k ženám a mladším lidem, na které je klasická whisky moc ostrá (ale to je jen můj názor). 

NEBOJTE SE SLADKÉ CHUTI

V zásadě se nejedná o žádné lepidlo typu Cinzano Bianco. Když si nalijete JDH do sklenice, všimnete si na první pohled rádoby hustší konzistence, hodně se lesknoucí. Vůně je hodně medová a pro někoho možná až přesladká, ale nějak to hraje dohromady, protože je taková uvolněná, příjemná a nutí vás si natáhnout nohy na stůl a krásně odpočívat.

 

 

PRO KOHO JE JACK DANIELS HONEY VHODNÝ?

  • pokud máte rádi velmi sladký alkohol
  • výrazná medová chuť vám není nepřijemná
  • máte rádi medovinu a hledáte alternativu
  • klasická whisky je pro vás příliš agresivní
  • začínáte s whisky
  • hledáte vhodný alkohol jako dárek pro ženu

ZÁVĚR

Whisky JACK DANIELS HONEY je odpočinkový nápoj, na který se můžete kdekoliv spolehnout. Pokud někam přijdete a nebudete vědět, co si dát jelikož výběr třebas není podle vašich představ, dále nepřemýšlejte a dejte si medovýho Jacka. Šanci si rozhodně zaslouží i různé koktejly, např. s nápoji jako zázvorová limonáda nebo Coca-Cola. Chuť velmi podobná medovině dává příležitost si dát medovýho Jacka i v horké variantě, třeba s kávou, mlékem, či jenom tak.

Na začátku jsem to už nakousl, sladký profil chuti zejména ocení ti, kteří klasickou whisky moc nepijou, jsou zvyklí na běžnější alkohol typu Jagermeister, Magister, Medovina, v zásadě sladší bylinné likéry, ochucené vodky atd. Ženy a mladší lidé ocení jemnost, medový nádech, krásnou pitelnost a vůni. Pokud řešíte jaký koupit vhnodný dárek pro ženu, ať už mladší nebo starší, asi bych se nebál ji koupit láhev medovýho Jacka. Možná se budou nejdříve divit, ale jakmile ochutnají, si to zamilujou, o tom nepochybujte.

Děkuji za přečtení článku, sledujte mne také na Instagramu.

 

Alkohol Magazin

Web o kvalitním alkoholu a krásách, které v malém množství, do života přináší…