Po skvělé zkušenosti v recenzi s Rum Heffron, je na čase znovu a podrobněji ochutnat všudepřítomný Rum Republica Exclusive od firmy Božkov. Před cca půl rokem jsem rum pil v nejmenované hospodě, a na první dobrou mi chuťově nesedl a od té doby ho moc nechválím, když se mě někdo na něj zeptá. Recenze je třeba začínat pozitivně, což se mi zrovna nepovedlo, ale… Já tuhle recenzi doslova dlužím jak Božkovu, tak hlavně jejich produktu Rum Republica. 

%

MOJE HODNOCENÍ

RUM REPUBLICA NENÍ ŽÁDNÝ PŘEVLEČENÝ TUZEMÁK

Opět, podobně jako u rumu Heffron, rum Republica má příběh. Je vlastně oslavou 100 let od vzniku ČSR s grafickými prvky první republiky. Samotný název Republica s C krásně znázorňuje karibské prvky a dává najevo, že třtinový cukr a smíchaná směs několika až 8 letých rumů bude jiná než jsme dosud od Božkova byli zvyklí, jinak by se asi ponechali název jako prostá Republika.

Svojím způsobem si mě republica získala na svou stranu. I když jsem se po špatné zkušenosti bránil, tak jsem ochutnal. Někdy je asi fajn dát věcem druhou šanci. Já to udělal. A když se ohlédnu zpět, jediné vysvětlení, které mě napdá je bohužel to,že pochybná hospoda se špatným pivem, kde rum měl být únikem k nové chuťi, pravděpodobně i do lahve republicy nalili něco jiného, nebo to minimálně napajcovali kdoví čím. Protože můj opakovaný zážitek byl naprosto rozdílný.

Jak Republica chutná?

Změna je život a zažít příjemné překvapení je vždy super. Pokud jste se dočetli až sem, asi jste si všimli náznakem, že mi rum nejspíše chutnal. Je to tak. Vlastně, až to člověka svojim způsobem zaráží. Chvílema si říkám, je to asi jako s oblečením, možná se platí za značku. Jak je možné, že lokální firmy Božkov (Republica) a Palírna u Zeleného Stromu (Heffron) nebo Bartida (Bandita Rum), vyšvihnou tři vynikající rumy, které jsou všechny velmi osobité, jiné a celkem velmi levné. No, půjdeme dále.. třebas se v dalším článku mrknu na velkoobchodní trasy s rumy :).

Za mě hlavním chuťovým prvkem je jednoznačně višeň a karemel. Možná jsem měl trošku líznutou chuť předešlými nápoji v čele s Kofolou, ale i při pozdějším napití mě příjemná, velmi svěží chuť višně, lehce štiplavá, opět zahřála.

 

PROČ KOUPIT RUM REPUBLICA EXCLUSIVE?

  • máte přehnaná očekávání od chuti a ty se vám naplní, pozitivně
  • oceníte lehce náročnější rum s lehkou štiplavostí a svěžestí
  • kombinace usedlého karamelu chvílemi protkaná svěží višní s minimální sladkostí je skvělá
  • troška nostalgie vyznačující se prvorepublikovým nádechem mixnutým do karibiku
  • nejlepší rum v této cenové kategorii, dopřejte fajn dárek sobě nebo někomu, kdo rumy má rád
  • něco mi říká že i pro whisky nadšence by rum republica mohl být příjemným zpestřením
  • rum republica bývá často v akci, v Lidlu, v Kauflandu, Tescu, Globusu… lze koupit okolo 200 Kč

ZÁVĚR

Úžasný rum za velmi levné peníze si mě získal, v čem u mě zvítězil je fakt, že je chuťově krásně komplexní a není příliš hladký. Máte možnost rozpoznávat jedinečné chutě. Nejedná se o rum, který si zaslouží podceňovat. Chápu, že si ho češi, tak oblíbili, je to velmi povedený produkt. Nezapíjejte jej, nemixujte jej, nepanákujte jej,.. ale raději si ho prostě užíjte někde v klidu a třebas na vás udělá stejný dojem, jako ho udělal na mě.

Ihned nakoupit na Alkohol.cz

259 Kč

NAJÍT NEJLEPŠÍ CENU NA HEURÉCE

Děkuji za přečtení článku, sledujte mne také na Instagramu.