Dnes se podíváme mezi relativně známé rumy. Ron Malteco 10Y jsem ochutnal v hospůdce v malé vesničce Želiv na Vysočině. Celkem mě mile překvapilo, že zde vůbec nějáká nabídka lepších rumů byla. Cenově se jedná o jeden z levnějších rumů, resp. seženete okolo 500 Kč. Poslední dobou zjišťuju, že díky rozsáhlé nabídce rumů na trhu, jde už sehnat i velmi levné rumy, které mají výborný chuťový profil a v zásadě splní očekávání. Dogmata u alkoholu je asi lepší odhazovat než je vytvářet a udržovat. Ron Malteco je značka rumů původně z Guatemaly, ale nyní již základní výroba probíhá v Panamě z místní cukrové třtiny, které se míchají a dávají vzniknout finálnímu produktu. Chuťový profil je spíše do sladka, což někteří z nás mají rádi.

 

Panama

10 LET

agsdix-null

CUKROVÁ TŘTINA

%

CELKOVÉ HODNOCENÍ

Rum RON MALTECO 10Y – italský hřebec z karibské stáje

Když jsem se rozhodnul, že napíšu článek, chtěl jsem se na internetu dozvědět něco o značce, historii a tak vůbec. No, ale.. jen tak lehké to nebylo, značka je taková tajemná, moc článků o ní není. Něco se podařilo najít, ale bylo to zvláštní.. Řekli byste, že tento karibský rum vyrábí italská firma? A nejen tento, taky Rum Malecon, spadající pod stejnou firmu z Itálie.

Každopádně rum opravdu pochází z karibské oblasti, vyrábí se v Panamě z místní cukrové třtiny, zraje zde minimálně 10 let, následně se převáží do Italského sídla firmy, kde dojde k finálnímu smíchání a plnění do lahví. Firma se původně zabývala výrobou italských likérů a pražením kávy. 

RON MALTECO 10y VÁS BODNE DO JAZYKU A NEPUSTÍ

Nasládlá chuť s tóny kandovaného, resp. sušeného ovoce, která je doprovázeny relativně komplexním chuťovým profilem. Pokaždé, když jsem se napil, rum mě lehce štípnul do jazyka, toto štípnutí vydrželo dlouho a bylo velmi příjemné. Stal se z něj chuťový středobod a okolo něj se rozléhaly ostatní chutě, přícházely a odcházely. Když vezmu v potaz cenu, není co řešit. Za málo pěněz, hodně muziky.

Chuťově, bych ho přirovnal k Legendariu o kterém jsme již lehce psali, ale recenze většího rázu nás teprve čeká. Dále si řekneme pro koho a proč je Ron Malteco vhodný.

PRO KOHO JE RUM RON MALTECO VHODNÝ?

  • nováčky v kategorii rumů
  • svou jemnou chutí jsou určitě vhodné pro ženy
  • mladší lidi, kterým bude vyhovovat sladší, ale zároveň svižná chuť
  • chcete výborný rum za ještě lepší cenu

PRO KOHO NENÍ VHODNÝ?

  • pokud máte rádi silně ovocné tóny např. banánů či pomerančů
  • jelikož je rum sladší, tak pokud máte raději suché chutě

ZÁVĚR

Rum RON MALTECO je za mě na tom chuťově o chlup hůře než Legendario, ale to neznamená, že bych ho nedoporučil. Je to široce distribuovaný rum nejen v Česku, ale díky Italské firmě i v celé Evropě. Ideálně si ho dejte někde v restauraci, jestli vám zachutná, kupte si ho domů. A pokud hledáte vhodný dárek pro rumového začátečníka či ženu, která má ráda jemný alkohol. Jste zde na 100% správné cestě.

Děkuji za přečtení článku, sledujte mne také na Instagramu.

 

Alkohol Magazin

Web o kvalitním alkoholu a krásách, které v malém množství, do života přináší…