Rumy mě opravdu hodně baví. Snažím se je vyhledávat, ochutnávat. Mám své oblíbence, ale zajímalo mě jaké rumy jsou, mezi lidmi, nejoblíbenější v Česku. Našel jsem nějáké články, ale v zásadě jsou velmi ovlivněny osobním dojmem, což u žebříčků není ideální, je fajn vycházet z nějákého zdroje. Já využil velmi jednoduchý, ale rozšířený recenzní nástroj, který je mým podkladem a zdrojem k sestavenému žebříčku níže. Heuréku. Blíží se Valentýn a typy na dárky pro muže a dárky pro ženy se hodí. Alkohol níže udělá radost každému milovníkovi rumů. Věřte mi.

5. MÍSTO – LEGENDARIO ELIXIR 7Y

Pokud hledáte kvalitní rumový nápoj za nízkou cenu, za tento kubánský produkt často dáte v akci okolo 300 Kč, a právě cena z něj dělá snad nejdostupnější kvalitu pro všechny. Legendario je chuťově moc dobré, a možná i to je důvodem společně s nízkou cenou, že ho češi mají moc rádi. Spadá do kategorie sladkých rumů (elixírů) s hutnou konzistencí, na Kubě jsou jako elixír označovány rumy s obsahem cukru vyšším než 20g/l. Často si ho dopřávám, je to jak s pivem Gambrinus, když říkají, že „Je to prostě pivo“, tak Legendario je Gambrinus mezi rumovými nápoji“. Pravdou je, že mezi českými e-shopy patří mezi nejvíce prodávané. Nízká cena + super chuť.

 

4. místo – BUMBU RUM 0,7L

S tímto rumem, původem z Barbadosu, jsem ještě do styku nepřišel, a celkem mě jeho oblíbenost překvapila. Nicméně určitě bude oprávněná, dle uživatelů mezi klady patří nízká štiplavost, nízká sladkost, plná chuť. Dále vyhrává skvělá pitelnost a prostě dobrá chuť. Když čtu recenze, tak upřímně, trošku se stydím, že jsem ještě neochutnal, a mám na něj rázem ve svém Bucket Listu spadeno.

3. místo – Plantation 20th Anniversary 0,7L

Když jsem hledal nějáké recenze, zabrouzdal jsem do zahraničních blogů o alkoholu, a musím říct, že  jsou někde jinde a mám, co dohánět. Pokud zahraniční recenze nějáký rum často zmiňovali, byl to právě rum Plantation. Každopádně jeho místo v recenzi volím s rezervou. Rum je tak oblíbený zejména kvůli svému balení, prostě vypadá skvěle, a je naprosto ideální na dárek (tento poznatek volím na základě heureka recenzí). Lidé, kteří ho ochutnali oceňují jeho jemnost a nízkou štiplavost. Zajímavým poznatkem je ne moc výrazná vůně, kterou si lidé chválí. Jendoduše češi nechcou, aby je alkohol štípal :).

 

2. místo – Diplomatico Rum Reserva Exclusiva 12Y 0,7L

Říkám si, zda je mezi náma někdo, kdo venezuelské Diplomatico ještě neochutnal, tohodle favorita všech nápojových lístků v Česku tady musíme mít a společně s Legendario, patřil mezi dva rumy, které jsem věřil, že Češi do žebříčku zařadili. Možná nejrozšířenější rum řadící se mezi premium sféru, si v mojem okolí lidé často kupují a je to velmi vhodný dárek. Má vynikající, plnou chuť, když se napijete, tak víte, že pijete něco dobrého. Rum bývá často v akcích, takže určitě se trošku porozhlídněte, kde je cena nejlepší, rozdíly zde jsou v řádech stovek korun.

1. místo – Don Papa Rum 0,7L

Nedávno jsem četl tvrzení, že karibské rumy jsou velmi podobné, a rokem 2019 začalo objevování, které bude pokračovat také v roce 2020. Indický rum? V budoucnu možná pravidelný návštěvník našich úst. Ale pojďme zpět k vítězi našeho výčtu oblíbenosti. Je jim Filipínský rum Don Papa, pojmenovaný po vůdci v boji o nezávislost Papovi Isiovi. Čeho si češi cení je krásný, téměř dárkový design, s krásnou grafikou, která není rozhodně na škodu. Chuť je lehká, ovocná a hlavně rozumně vyvážená. Opět se nám opakují podobné výhody. Velmi sladká a punčová chuť je specifická tak, že si budete říkat zda opravdu pijete rum, ale chutnat vám bude hoodně. Potěší každého milovníka rumů, už jen pro to, že mu rozšíří krásné chuťové obzory a ukáže kam rumová rozmanitost může až dojít.

ZÁVĚR ANEB RUMY MILUJEME

Mám radost, žebříček je hodně férový a zajímavý. Pokud bych chtěl někomu koupit rum a nebyl si jistý zda mu můj osobní vkus, bude sedět, šel bych najisto a vybral něco z výše uvedeného. Společným prvkem všech rumů, je nízká štiplavost, lehčí styl chuti, bez přílíšné sladkosti. Tímto výběrem se zavděčíte opravdu každému. Zkontrolujte si zde obvzlášt více e-shopů, jeliko tyto rumy jsou velmi populární a jsou často ve slevových akcích, vyplatí se projít vícero obchodů a najít nejlepší cenu.

 

Děkuji za přečtení článku, sledujte mne také na Instagramu.

Alkohol Magazin

Web o kvalitním alkoholu a krásách, které v malém množství, do života přináší…