Jedním ze způsobů, jak ochutnat něco nového, je chodit k lidem na návštěvy, sem tam se pak stane, že někdo kdo ví, co se sluší a patří, takřka hned při pozdravu navrhne, že otevře flašku. Moje zkušenost s rumem Gold of Mauritius se zakládá přesně na této „praxi“ :). 

agsdix-null

MELASA

%

CELKOVÉ HODNOCENÍ

MAURITIUS – VE DVOU VERZÍCH

Pravdou je, že pokud hledáme dobrej rum, díváme se zejména po karibských a jihoamerických oblastech. Toto dogma je třeba rychle vymazat z hlavy, jelikož se tím připravujeme o spoustu zajímavých zážitků. Proto, pro mne bylo příjemným zjištěním, že ani Mauricius není vyjímkou a dělá velmi vyjímečné rumy. V posledních 2 měsících jsem měl možnost ochutnat hned tři z nich. Do dnešní společné recenze zahrnu Gold of Mauritius a jeho zralejšího bratra Gold of Mauritius Solera 5Y

Gold of Mauritius – NEJLEPŠÍ BANÁN NA SVĚTĚ

Lahev je celkem drobná, ale bytelná, skvěle elegantní a reprezentativní. Na první pohled je vidět čistý design, žádné zbytečné grafické prvky, což mám rád, působí to více prémiově a zlepšuje to celkový dojem z okamžiku jako takového. Můžete se o tom přesvědčit na mnou foceném obrázku výše.

Přejdeme pomalu k chuťi, protože zde si hodně je co říct. Gold of Mauritius je zatraceně skvělý rum, s úžasnou chuťí. Na začátku vás omámí nasládlou banánovou vůní. Nejsem milovník banánů, ale zde se to povedlo vyvážit a ke skleničce budete chtít přivoňet znovu a znovu. Věřte, že nebudete chtít, aby to skončilo. Komplexita vůně skvěle připraví horní cesty dýchací na ochutnání. Než jsem se napil, přemýšlel jsem zda ty banány budou cítit i v chuti, a trošku jsem se toho bál, abych nepil banánovou pálenku, nicméně chuť je vybalancováná do poslední kapky v souladu s vůní. Krásná chuť vás na začátku lehce a krátce štípne v ústech a hned ustoupí, aby nasládlost společně s banánovými tóny nastoupila a dotvořila celý okamžik. Co bych možná ocenil je, aby celkový chuťový dojem v ústech vydržel déle, už asi přeháním a chci po tomto 15 měsíců zrajícím rumu moc.

 

GOLD OF MAURITIUS SOLERO 5Y – ZRALEJŠÍ A LEPŠÍ?

To rozhodně nemůžu říct, se vší úctou k tomuto rumu, si říkám, jak je možné, že dražší a déle zrající varianta je chuťově takřka totožná s tou základní. V čem je jistý rozdíl je lahev a její tvar. Upřímně, máme platit 200-300 Kč navíc za lahev a stejnou chuť? Já to určitě dělat neplánuju a vystačím si se základní verzí. Nechci to zlehčovat, někdo hodně kvalifikovaný asi rozdíl v chuti najde, pokud napíšete do komentů svoje názory na srovnání budu rád.

ZÁVĚR

Překvapení nepříjde. Jednoznačně doporučuju ochutnat Gold of Mauritius 0,7l  v základní variantě Dark Rum. Z mojí recenze to asi bylo znatelné. Pokud by se mě někdo zeptal na nejlepší rum do 1.000 Kč, tak bych asi moc neváhal a doporučil bych tento. Navíc když vezmete v potaz, že v akci lze koupit i kolem 700 Kč, tak asi není, co řešit. V objevování budu pokračovat i dále, a těším se až ochutnám a napíšu vám zde o dalších známých i neznámých klenotech.

Děkuji za přečtení článku, sledujte mne také na Instagramu.

 

Alkohol Magazin

Web o kvalitním alkoholu a krásách, které v malém množství, do života přináší…