Embargo nemusí vždy být „negativní“ slovo. Při včerejší návštěvě pizzerie Bonaccia v Bohnicích, kde jsme šli s bývalými kolegy na pizzu, mě u stolu zaujala nabídka karibských rumů. Do pizzerky se na rum nechodí, aspoň ne do těch, které znám. Několik vzorků, konkrétně 4x 0,02l za celkovou cenu 220 Kč Dobrý, ne?.. Měl jsem za sebou těžkej den, tak jsem bez většího očekávání objednal pouze jeden objemnější vzorek 0,04l za 110 Kč. 

Guatemala aj.

MIX

800 Kč

VHODNÉ NA DÁREK

agsdix-null

Agricole, Industriel

%

CELKOVÉ HODNOCENÍ

EMBARGO ANEJO ESPLENDIDO – MILÉ PŘEKVAPENÍ

Kolikrát, když člověk nic nečeká, bývá mile překvapen, no a přesně toto se mi včera stalo. Možnost ochutnávky značky Embargo, která pro mne zatím byla neznámá, se opravdu vyplatila. Rum je specifický zejména tím, že kombinuje směs rumů z čerstvé cukrové třtiny a rumů z melasy.

Tentokrát jsem neměl možnost si vzít do ruky lahev, takže celkový dojem, nemá smysl hodnotit, a napíši jen krátce něco o chutí, jelikož ta si to zaslouží a ve finále je to to hlavní, co my degustátoři řešíme.

SVĚŽÍ A KOMPAKTNÍ

Pokud dokážete ocenit lehčí, skvěle pitelnou, a čistou chuť, kde vás nepřekvapí ani výrazná štiplavost, ani výrazné sladké tóny, nýbrž velmi pitelná a prostě hodně dobrá chuť, s krásnou vůní – je tenhle rum přesně pro Vás. Tečka.

Jelikož piju po málu, a kolikrát i to málo alkoholu poznám na své řekněmě „koordinaci“, tak u Embarga, s rychlou a svěží chutí, jsem tento pocit neměl. Spíše uvažuju, že si z něj udělám takový letní rum vhodný i na horké letní večery.

Až si říkám, že udělám možná i rozdělení rumů dle sezónosti 🙂

 

ZÁVĚR

Rum EMBARGO ANEJO ESPLENDIDO 0,7l je jednoznačně dobrá volba, velmi chutný a pitelný rum. Za mě je jednou z top vlastností, že neštípe a je velmi jemný. Věřím, žemezi námi je nás hodně, co u rumů jemnost ocení. Navíc často bývá u rumů jemnost docílena zvýšením množství cukrů, ale Embargo touto cestou nešlo a přesto si vše dobré zachovalo.

Děkuji za přečtení článku, sledujte mne také na Instagramu.

 

Alkohol Magazin

Web o kvalitním alkoholu a krásách, které v malém množství, do života přináší…