V posledních recenzích jsem se zaměřoval zejména na rumy. Dnes tomu ještě nebude jinak. Podíváme se na The Demons Share rum a příště teprve zabrouzdám do brandy, likérů a ostatních druhů. Při poslední návštěvě ve Warehouse1 v Sokolské (kam bych se měl chodit raději jen kochat širokou nabídkou různého alkoholu, a ne jako vždy odejít s nějakým nákupem), jsem udělal chybu. Výhodou obchodu Warehouse1, aspoň pro mě, je fakt, že vás takřka od všeho nechají před nákupem ochutnat, něco vám k produktu řeknou, a pak se rozhodnete. Nikdo na vás netlačí, neustále se neptá, zda vám má lahev už zabalit, což mně osobně vyhovuje.

Koupil jsem si whisky a při odchodu se zastavil u rumového regálu, kde mě zaujala malinkatá 20cl lahvička panamského rumu The Demon Share. Neváhal jsem a koupil si ho s domněnkou, že bude určo excelentní. Ani jsem nepožádal paní prodavačku o představení značky a ochutnávku. Příště asi budu jednat jinak…

%

MOJE HODNOCENÍ

The Demons Share rum – Panamské rumy, holandská vůně

Rum je složen z 6-letých panamských rumů, zrající v sudech z amerického dubu, které byly následně smíchány do výsledného produktu, který dnes recenzuji. Nejdříve se zastavím u lahve – je opravdu krásná, bytelná a elegantní zároveň. Korkový špunt zasazený v dřevěném víčku je krásně stabilní, i při převrácení uchová všechen obsah uvnitř. Jelikož jsem duší i povoláním markeťák, musím pochválit taky etiketu, která si zachovává old style s použitím kreativních „ďábelských“ kreseb v červené barvě na béžovém povrchu. The Demons share se řadí mezi tmavé panamské rumy.

Proč Holandská vůně? Protože když jsem celý natěšený lahev otevřel, připadal jsem si jako v květinářství, když si přivoníte k výrazně vonící kytici. Vůně je až neuvěřitelně sladká se silně punčovými tóny bez znaku jakékoliv zemitosti, lehkosti a svěžesti. Uznávám, že vůně mě dost vyděsila. Např. Don Papa má taky nasládlou vůni, ale ve vyváženosti je o pořádnou míli napřed.

Jak rum Demons Share chutná?

Vůně mě opravdu nenadchla, ale stále jsem pevně věřil, že v chuti se, na mě až extrémní, sladkost více rozleží. Barva je krásně světle karamelová. Jdeme ochutnávat. Bohužel, se překvapení nekonalo, po napití jsem opět cítil to samé jako u vůně. Intenzivní punčovo-karamelová chuť, velmi sladká, mi zaplnila celá ústa. Zkoušel jsem pít po menších doušcích, ale nepomáhalo to. K malému panáčku jsem vypil půl litru vody, abych sladkou chuť v ústech stáhnul.

Specifickým profilem chuti bych rum přirovnal k whisky likéru Drambuie. Například právě Drambuie, kterou ocení zejména ženy a milovníci silně sladkého alkoholu, může být měřítkem, komu rum doporučit. Chuť rumu je hladká bez jakéhokoliv náznaku štiplavosti.

 

PROČ KOUPIT RUM THE DEMONS SHARE?

  • hledáte vhodný sladký dárek pro ženu, např. mojí přítelkyni chutnal, rumy obyčejně nepije, ale tento ji oslovil

  • dobrá volba pro milovníky sladkých nápojů s tóny karamelu a punč

ZÁVĚR

Stalo se mi poprvé, že jsem skleničku rumu, této cenové kategorie, nedopil. Recenze je dnes z mé strany hodně kritická, protože já osobně nevyhledávám rád extrémně sladké rumy. Portské víno nebo sherry neodmítnu, ale zde jsem se opravdu nesetkali s tímto produktem v úrovni očekávání pro rumovou kategorii. Určitě se ještě podívejte třeba přes banner níže na recenze ostatních na Heuréce.

Demon’s Share můžete nakoupit kliknutím na Alkohol.cz nebo na Alza.cz