Kvalitní rum potěší kdykoliv během roku, ale o Vánocích, kdy se čas trochu zpomalí, si snáz uděláme prostor na jeho vychutnání. Dopřejte vašim milovaným zážitek a vyberte jejich oblíbený rum nebo jim rozšiřte obzory – Filipíny, Jamajka, El Salvádor i Peru lze navštívit v každém doušku jejich rumů.

Peruánský poklad Millonário

Při svých cestách objevil uznávaný rumový odborník Fabio Rossi i rum, kterému se přezdívá peruánský poklad. Svůj oficiální název získal jednoduše – tento rum si totiž místní nemohli dovolit a přezdívali mu “ten rum pro milionáře”. 

Každá z variant rumu Millonário je lahodná, chuťově bohatá a jemná. Rumy se od sebe liší počtem let zrání a různými sudy, které do rumu otisknou i svou vlastní historii.

 

 

Ron millionario warehouse1

Jamajsky voňavý Appleton

Jamajská palírna a třtinová plantáž staví na 265leté tradici a zkušenostech. Destilace probíhá malosériově v měděných destilačních kotlích a rum následně zraje v sudech z amerického bílého dubu. Cit k tradicím však Appleton nijak nebrzdí. Rumy míchá první žena na světě, která získala titul master blender.

V chuti rumů Appleton se odráží radostný duch Jamajky, slunce, vanilka a pomerančová kůra.  

appleton-12-warehouse1

Nejoblíbenější Diplomático

Rum Diplomático sbírá ocenění už mnoho let. A není se čemu divit, jeho lahodnou chuť si oblíbilo mnoho rumových nadšenců po celém světě a stejně tak chutná i laikům bez znalostí zkušeností s prémiovými rumy. I u nás se jedná o nejoblíbenější lahve a najdete je v každém dobře vybaveném domácím baru.

K venezuelskému rumu s komplexním profilem a dlouhým zakončením lze zakoupit i speciálně namíchanou čokoládu. Ta byla dlouho a pečlivě dochucována tak, aby doplnila rum a zanechala nezapomenutelný zážitek.

diplomatico-reserva-warehouse1

Sladký Don Papa

Rum Don Papa se jmenuje podle revolucionáře, který vedl boj proti španělské nadvládě na Filipínách. Ocení ho ale každý milovník sladších rumů, bez ohledu na politické názory. Rum z nejsladší cukrové třtiny na světě zraje v sudech s výhledem na pohoří Mount Kanlaon a když ho otevřete, vychutnáte si tóny vanilky, medu a kandovaného ovoce.

don-papa-warehouse1

Pestrobarevný Cihuatán

V rumech Cihuatán se snoubí odkaz na mayskou civilizaci s moderními technologiemi. Láhev těchto rumů z El Salvadoru poznáte na první pohled, na výrazně barevné etiketě totiž najdete vyobrazení mayských bohů a rituálů. Tyhle lahve se krásně vyjímají ve vitríně v obýváku nebo v domácím baru.

Ačkoliv se jedná o poměrně mladou destilerii založenou v roce 2004, kvalita surovin a cukrové třtiny musí vždy odpovídat hodnotám předků. Každý rum Cihuatán je jiný, a proto doporučujeme ochutnat všechny tři. Koupit je můžete i ve výhodném setu.

cihuatán-rum-warehouse1

ZÁVĚR

Pořád si nejste jistí, jakou dobrou lahví obdarovat své blízké? Jaký rum je oblíbený u dam a kterým neurazíte fajnšmekra? Obraťte se na profíky z Warehouse#1 buď online nebo v pražské kamenné prodejně a nechte si poradit.  Samozřejmostí je také možnost koupit voucher na nákup zboží, kterou oceníte, když sháníte dárky skutečně na poslední chvíli.

Děkuji za přečtení článku, sledujte mne také na Instagramu.

 

Alkohol Magazin

Web o kvalitním alkoholu a krásách, které v malém množství, do života přináší…