Vyberte si z nabídky Pusser’s Navy:

    1. Pusser’s Original Admiralty Blend KLIKNI ZDE!
    2. Pusser’s Gunpowder Proof – KLIKNI ZDE!
    3. Pusser’s 15 Year Old KLIKNI ZDE!

 

 

Pusser’s Navy Rumy

Rum a námořníci jsou spolu spjati dlouhou více než 300 letou historií. Zhruba v roce 1650 se začalo v britském královském námořnictvu „rozlévat/rozdávat“ pravidelné denní příděly rumu námořníkům, tyto příděly byly nejspíše jednou z mála světlých momentů v dobách těžké práce nejen na mořích. Příděly byly ukončeny 31.7.1970, tento den je trefně nazýván jako „Black Tot Day“. Nyní můžeme i my pít přesně to co pilo britské námořnistvo díky muži Charles Tobias, který uvedl na trh Pusser’s Navy rum dle přesných specifikací, bez barviv, sladidel atd.

pussers-original

1. Pusser’s Original Admiralty Blend – Navy rum

Originální složení v síle 40% alkoholu je velmi příjemným vstupem do značky Pusser’s kde se v chuti kársně skloubí typické a řekněme univerzální chutě sušeného ovoce, příjemná ostrost různého koření a lehký kávovo-čokoládový podtext.ápoje.

PUSSERS-gunpowder-rum

2. Pusser’s Gunpowder Proof – Navy rum

Hlavním benefitem tohoto produktu je z mého pohledu vyšší síla alkoholu a to 54.5%. Silná chuť v hutném nápoji s širokou paletou chutí kde se setkáme s kávou, skořicí, sušenými meruňkami, hořkou čokoládou a kořením. Pusser’s Gunpowder Proof – proč slovo Gunpowder nebo-li střelný prach? Říká se, že námořníci někdy podezřívali, že jim jsou příděly ředěny vodou. Ověřování probihalo jednoduchým testem vložení špetky střelného prachu do trochy rumu a jeho zapálení, pokud zahořel byl v pořádku, pokud ne, byl ředěný.

pussers-15y-navy rum

3. Pusser’s 15 Y.O.

15 let zrání v sudech dodalo rumu neobyčejnou jemnost a spoustu chutí. Rum je opravdu velmi dobrý, a musím uznat, že mě překvapil jelikož cenovka jež cca trojnásobně převyšuje výše zmíněné verze se mi na první pohled zdála přehnaná, nicméně po ochutnání si řikám, že cena je naprosto relevantní a za mě je to ze všech recenzovaných Pusser’s produktů jednoznačně číslo 1.

Značka Pusser’s nabízí skvělé produkty a jednoznačně stojí za to je všechny ochutnat. Chuťově se od sebe liší byť mají stejný základ. Můžete si vybrat jemnější nebo silnější varianty a vždy budete věřím maximálně spokojeni. Nakoupit celé lahve můžete ZDE či pokud byste chtěli pouze vzorky k jednorázovému degustačnímu zážitku tak ZDE