Hledáte-li podle ceny, vyberte si z nabídky níže:

  1. Nejlepší šumívá vína do 500 Kč – KLIKNI ZDE!
  2. Nejlepší šumívá vína do 1.000 Kč – KLIKNI ZDE!
  3. Nejlepší šumívá vína do 2.000 Kč – KLIKNI ZDE!
  4. Nejlepší šumívá vína PRO NÁROČNÉ – KLIKNI ZDE!

 

TOP 5: Nejlepší šumivá vína dle Alkoholmagazín.cz

Blíží se silvestrovská noc, i když letos nás asi žádné velké večírky nečekají, lze s nadsázkou říct, že takto ušetřené peníze můžeme investovat do kvalitnějšího domácího pohoštění pro svou rodinu. Vybrali jsme pro Vás TOP 5 šumivých vín, kterými si můžete zpestřit poslední večer tohoto roku. Rok 2021 věřím bude lepší než rok současný pro celou společnost, tak vzhůru do něj!

1. Moët & Chandon Imperial Brut 0,75L

Pro někoho komerční král mezi šampaňskými, pro někoho král silvestrovské noci. Pravdou je, že pokud chcete pravé šampaňské, utratíte za něj hodně peněz a u Moetu jednoznačně nešlápnete vedle. Za nás volba č.1.

2. Veuve Clicquot Brut 0,75l

Velmi suché víno jež vyniká svou svěžestí, přitom plnou a komplexní chutí plnou citrusového ovoce. Veuve je známo především jako ideální šampaňské pro dárek, jelikož jejich limitované edice jsou plné kreativity ve formě dárkových balení, například poštovní schránka (mailbox) je jedním z unikátních návrhů. Pokud se chystáte na párty k náročnému hostiteli, máte vybráno!

3. Cinzano Prosecco 0,75l

Tímto tipem asi leckoho překvapím, CinZano přeci vyrábí sladké aperitivy? No, už dávno ne. Věřte, že CinZano má celou řadu šumivých vín různých úrovní. Já osobně mám velmi oblíbené 2 z nich, které můžu s klidným svědomím doporučit. Toto je můj tip č.1 jak do 200 Kč sehnat super šumivé víno, které nezkazí žádnou párty, naopak spoustu lidí překvapí.

4. Anna de Codorníu Blanc de Blancs Brut Reserva 0,75l

Slyšeli jste někdy o šumivých vínech CAVA? Stručně řečeno jde o španělské šampaňské. Postup výroby i zrání v lahvi je totožné a co je příjemnější je cena, která oproti šampaňskému je nižší. V chuti se můžete setkat s jemností po másle a zároveň svěžestí tropického ovoce. Pokud chcete letos na silvestra trošku experimenovat a vyzkoušet něco nového, právě jste to našli.

5. Crémant de Bordeaux Céléne Cuvée Royale Brut 0,75l

Crémant je druh francouzského šumivého vína, které je přibuzné pravému šampaňskému. Jeho výroba má spoustu pravidel, která udržují vysokou kvalitu produktu. Například sklizeň je pouze ruční, a ze 150Kg hroznů je možné využít pouze 100 litrů moštu + stejně jako u šampaňského probíhá druhotné zrání v lahvi. Barva nápoje je zlatavá a skládá se ze 3 různých odrůd vín. Lahev, kterou zde doporučuji je jeden ze „zlatých standardů“ této kategorie za velmi příjemnou cenu.

Ať už zvolíte jakékoliv šumivé víno, přeji Vám, abyste si večer hlavně užili! Nakupovat vám doporučuji zejména na ověřených webech. Zejména Alkohol.cz nebo Alza.cz.