Pro někoho klišé, pro druhého nezbytný pomocník. Alkohol kalkulačka je orientační online nástroj, který nám po nocích strávených s alkoholem a ránům bez alkohol testeru má říct plus mínus náš stav. Mnohem lepší je alkohol kalkulačku použít dříve než pít začneme, tím si nastavíme orientační hranici kam až můžeme večer zajít. Zbývá už jen tuto hranici nepřekročit. Vybrali jsme pro vás z různých zdrojů nejpřehlednější alkohol kalkulačky, určitě si vyberete tu uživatelsky nejpříjemnější pro vás. Algoritmus kalkulaček je takřka totožný, ale v čem se liší je právě „uživatelský zážitek“. Připomínám, že mnohem jistější je použít alkohol tester, ideálně kalibrovaný.

Přehled kvalitních alkohol testerů najdete ZDE

Jak funguje alkohol kalkulačka?

Na základě zadání několika údajů viz seznam níže, vám výsledek řekne kolik nyní máte cca promile alkoholu v krvi a za jak dlouho budete střízliví. Není třeba v tom hledat žádnou velkou logiku, klíčem je kolik jste vypili jakého alkoholu, a za jakou dobu. U dobrých alkohol kalkulaček si navolíte již jakýkoliv typ alkoholu, tudíž výsledek může být více přesnější.

Vstupní údaje potřebné pro alkohol kalkulačku:

 • pohlaví
 • výška
 • váha
 • věk
 • čas začátku pití
 • čas ukončení pití
 • typy konzumovaného alkoholu 
 • množství

Výsledky z alkohol kalkulačky:

 • promile alkoholu v krvi na konci pití
 • předpokládaný čas vystřízlivění

aNejlepší alkohol kalkulačky – vyberte si

 1. BEZPEČNĚNACESTY.CZ – Plně grafická kalkulačka, kterou zvládnete ovládat pouze myší. Komu by se taky ráno chtělo něco psát, že? Z mojeho pohledu je největší výhodou, že zde vidít i křivku znázorňující průběžné vyprchávání alkoholu v čase. Doplním, že kalkulačka má širokou škálu druhů alkoholu. 
 2. ALKOHOLMETR.CZ – Rozsáhlá alkohol kalkulačka s hromadou konkrétních druhů alkoholu, zde najdete skoro všechno co se dá vypít. Trošku mínusem je zde, že musíte ručně zadávat a vyhledávat jednotlivé položky. Nicméně na kvalitě to nic nemění. Podobně jako v prvním případě je doplněna grafickou křivkou.
 3. iDNES KALKULAČKA – Verze alkohol kalkulačky z serveru iDnes si mě získala svou krásnou přehledností a jednoduchostí. Stačí pár kliků a víte vše potřebné. Není zde velký výběr druhů konkrétních značek alkoholu, nicméně mi osobně to zase tolik nevadí, hlavní je typ a obsah alkoholu, značka není zase tak nezbytná. Navíc vše zvládnete myší. 
 4. ALCOHOL KILLERPodobně jako iDnes je postavená velice jednoduše a uživatelsky. Vše opět naklikáte myší a na klávesnici ani nemusíte šahat. Velkým plusem kalkulačky je možnost navolit si takřka jakékoliv množství alkoholu (např. 250ml piva, pokud jste ho měli s někým na půl).
 5. ALKOHOL-TESTERY.CZ – Při pohledu na kalkulačku hned budete vědět, co dělat, nic nehledáte, ale intuitivně hned klikáte. Naklikání chvílí trvá, nicméně není to zase až tolik na škodu. Výběr parametrů je jednoduchý a plně dostačující. Rozdíl oproti předchozím, ve výsledku se vám nevygeneruje graf, ale čistě informace o hladině alkoholu v krvi a předpokládaná doba vystřízlivění.

Ať už bude váš výběr jakýkoliv, opravdu doporučuju k nástroji alkohol kalkulačka přistoupit jako k úplně první nebo úplně poslední variantě. Jedná se o čistě a jen orientační nástroj. Základním pravidlem je alkohol nemíchat nevhodným způsobem a zůstat vždy lépe u jednoho druhu. 

Vybraný seznam kalkulaček je funkční a snadno použitelný, věřím, že vám skvěle poslouží ve chvílích, které nejsou zrovna příjemné. O to více apeluji na vás používat alkohol kalkulačku před pitím. Pokud víte, že jdete na pivo s kamarády a ráno v 7:00h musíte řídit auto, využijte kalkulačku, aby vám řekla kolik toho maximálně můžete vypít a kdy už musíte skončit.

Foto převzato od Ray Reyes unsplash.com