Kdo by neznal značku METAXA. Všichni ji pijeme, v různých verzích, ale pijeme. V TV reklamách je METAXA nyní celkem častá, tuším, že po Řecku je Česko druhý největší trh z hlediska prodaného objemu celé značky, prostě jako češi ji máme rádi. Každopádně dnes se podíváme na vlajkovou loď této značky, slavnou 12-hvězdičkovou, určitě to není to nejlepší, co může obecně METAXA nabídnout, vyšších premium produktů má tato značka hned několik, ale to jsme finančně ve vyšších tisících.

ŘECKO

12 let

500-900 Kč

%

CELKOVÉ HODNOCENÍ

METAXA 12* – JAKÝ JE VÝZNAM 12 HVĚZDIČEK?

Kombinace muškátových vín, stařených vinných destilátů a směs koření. Tři složky, které tvoří kompozici tohoto létem provoněného nápoje. Těch 12 hvězdiček znamená 12 let zralé vinné destiláty, ze kterých se nápoj míchá. Přátelská cena je dozajista taky silné téma, v akci lze sehnat i za 500 Kč, resp. 499 Kč.

Jak krabice, tak samotná lahev působí velmi elegantně. V zásadě je to dárkové balení v ceně. Bytelná lahev navíc skvěle vypadá, z vizuálního hlediska se určitě řadí mezi alkohol, který koupíme za vyšší peníze, řekněmě okolo 1.000 Kč.

V zásadě, vše směřuje k tomu, že budeme nadmíru spokojeni a ani jsme moc neutratili. Otevřeme lahev, přivoníme, a silně nás zasáhne příjemná sladká vůně a hořkost pomerančové kůry.

CHUŤ JINÁ NEŽ JSEM ČEKAL

Zatím jsem měl možnost ochutnat varianty 3*, 5*, 7*, 12* a Private Reserve. Nižší varianty jsou více sladké a méně chuťově výrazné, 12-ka je zajímavá tím, že stojí někde v půlce, ve zlatém středu.

O chuťi budu velmi stručný, je kávově-čokoládová, já cítím výrazný tón hořkých pomerančů. Tato kompozice, pokud vám chutnala už 7* verze, tak u dvanáctky postoupíte o schůdek výše.

Jedna věc, mě překvapila a to štiplavost, původně jsme si myslel, že zde nebude a chuť bude jemnější, neříkám, že není, ale asi kvůli reklamám jsem čekal více, i když cenovka tomu neodpovídala.

ZÁVĚR

METAXA 12* byla dle mojeho očekávání, nebyla tak jemná, ale byla hodně zajímavá a dostačující s vysokou mírou pitelnosti. Pokud bych to měl hodně zjednodušit, tak na každodenní pití na večer, když si chcete večer něco malého dát, po náročném dni, je to naprosto idealní volba, za velmi dobré peníze.

METAXA je hodně univerzální nápoj, pokud zvažujete koupit jako dárek, můžete sáhnout po dárkovém balení.

Děkuji za přečtení článku, sledujte mne také na Instagramu.

 

Alkohol Magazin
Web o kvalitním alkoholu a krásách, které v malém množství, do života přináší…