Po několika skvělých rumových recenzích jsem si říkal, že to chce pořádnou změnu. Vybral jsem likér Jagermeister Scharf. Konkrétně jsem si vyhlídl tuto novinku. Klasiku Jagermeister všichni známe a dobře víme, že teplý je nepitelný, ale jakmile se zmrazí, je to pecka. O to více jsem byl překvapený „podnázvem“ Scharfu, který zní „Hot Ginger“. Trošku si to protiřečí, že? Potenciální míra intenzity zázvorové chuti mě trošku strašila, pokud by byla vyvážená, proč ne, pokud naopak silná, celý nápoj to může zabít překrytím jemných bylinných chutí. Navíc, pravdou je, že v němčině „Scharf“ znamená „ostrý“. No uvidíme. V mrazáku na mně už skoro týden čeká a já na něj taky…

JAGERMEISTER SCHARF – ZÁZVOR MI DÁVÁ SMYSL

Nápoj je tvořený směsí bylin, která je pro Jagermeister charakteristická. Co je v Scharfu navíc je zázvor, jeho lehce řezavá chuť je nápojem krásně protkaná. Zázvor všichni známe, ale v široké paletě kořeněných chutí Jagermeisteru Scharf je jedna hodně zajímavá ingredience. Říká vám něco kořen galangal? V našich končinách není moc známý, ale v Asii je hojně používán. Jeho chuť je typově podobná zázvoru, protože tutu „štiplavost“ způsobuje kapsaicin. Co je u galangalu jiné je intenzita štiplavosti, která je oproti zázvoru mnohem výraznější s tóny citrusů.

V porovnání klasického Jagermeisteru a novinky Scharf je hned vidět vizuální rozdíl. Klasický Jager je tmavší, mnohem hutnější svou texturou. Scharf má karamelově hnědou barvu, lehkou texturu, přitom chuť je plná a komplexní.

JAK JAGERMEISTER SCHARF CHUTNÁ?

Nemůžu se neustále vyvarovat srovnání s klasickým Jagermeisterem. Přitom jsou to v zásadě možná i jiné produkty. Scharf je mnohem chuťově zajímavější díky vybalancované zázvorové chuti. Když ho teď při psaní recenze piju, již není namražený, ale už teplý, je pořád moc dobrý a namraženost mi nechybí, což si u klasiky nedokážu představit.

Dalším výrazným prvkem je sladkost Scharfu, je docela hodně znát, snad i více než u klasiky, ale rozhodně není na obtíž, jelikož zázvor a galangalu svou ostrostí chuť po celou dobu vyvažují. Jediné mínus vidím v překrytí bylinných a kořeněných chutí štiplavostí zázvoru a galangalu. Píšu to zejména proto, že právě bylinky jsou tím, co si s Jagermeisterem spojujeme a zde to zkrátka z velké části přebírají chutě s intenzivnější štiplavostí.

PROČ KOUPIT LIKÉR JAGERMEISTER SCHARF?

  • pokud pijete klasický Jagermeister, tohle musíte ochutnat. Tečka
  • skvělá chuť zbortí vaše obavy z nového a neznámého
  • lze pít namražené i teplé
  • vhodné na pomalé pití i panákování s kamarády
  • díky sladké chuťi se znaky zázvoru, je chuťově excelentním dárkem pro vaši partnerku (moje mi to upíjí :D)

ZÁVĚR

Často se stává, že když se snažíte klasiku nějak měnit, nevyplatí se to. Z kategorie likérů budu jmenovat jeden příklad za všechny, Fernet Stock Hruška. Nicméně i některé jiné kategorie a nealko se snahou navýšit prodeje a zasáhnout různé cílové skupiny nakupujících snaží vymýšlet různé příchutě a vylepšení a ne vždy to vyjde. O to raději vidím a cítím, že někdo rozšířil klasiku, ne-li ji vylepšil. Jagermeister Scharf můžu jednoznačně doporučit. Zázvor zahřívá, teď je tedy hlavní sezóna. Využijte toho a určitě někde v baru ochutnejte tuhle peckovní novinku.

Doporučuji koupit na Alkohol.cz

Děkuji za přečtení článku, sledujte mne také na Instagramu.