Česká whisky může být trošku „cliche“ pojem pro mnoho z nás. Než jsem ochutnal dnes recenzovany produkt, ochutnal jsem pouze lokální produkci značky Trebitsch, která mne určitě ničím neurazila. Dnes se podívame na značku Gold Cock a jejich produkt PEATED single malt whisky. Výrobcem této značky je známá firma z Vizovic, Rudolf Jelínek.

Sudová síla a nakouřenost whisky

K degustačnímu vzorku jsem přišel opravdu náhodou. Kupoval jsem si sadu cca 15 vzorků z dramroom.cz a při objednávce nad 3.000 Kč jsem dostal zdarma nejen poštovné, ale také vzorek Gold Cock Peated.
Na prvni dobrou jsem si říkal, že mi ho dali jelikož to nikdo nechce. Ze všech těch vzorku přišel na řadu jako posledni… a výsledek?
Úžasná whisky za super penize!!!
  • vyvážená obilná chuť, která se rovnoměrně prochází ústy, není silnější začátek ani konec
  • delikátní nakouřenost pokud to tak lze říct, až tak příjemná, že bych doporučil i těm, kteří nakouřenou whisky ještě neochutnali a jsem přesvědčen, že tenhle kus je bude motivovat k ochutnání těch pravých peated ze Skotska
  • opravdovým chuťovým esem v rukávu je ale „síla“, žádných nudných 40%, ale rovnou 49% dává nádherný chuťový impuls, který všechny rozpoznatelné chutě vystřelí ještě o úroveň výše.

 

 

gold-cock-peated-whisky

ZÁVĚR

Asi jste poznali z recenze, že mne Gold Cock Peated chutná a její nákup či degustaci můžu opravdu jen a jen doporučit. Pokud chcete celou lahev doporučuji nakoupit ZDE / pokud chcete degustační vzorek nakupte ZDE

 

Alkohol Magazin

Web o kvalitním alkoholu a krásách, které v malém množství, do života přináší…